Wierzę w chrześcijaństwo tak, jak w słońce: nie tylko dlatego, że je widzę, lecz ponieważ dzięki niemu widzę wszystko pozostałe. C. S. Lewis

Co robimy?

Programy

Young Life

Young Life jest programem dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Liderami Young Life są studenci i osoby dorosłe, którzy chcą towarzyszyć młodym w tym szczególnym okresie życia, kiedy wkraczają w dorosłość i podejmują ważne decyzje odnośnie swojej przyszłej pracy, czy studiów. Spotykamy się przy okazji większych wydarzeń takich jak Cluby i Movie Nighty lub na spontanicznych akcjach (rower, las, kawa, pizza). Poza tym, organizujemy wspólne wyjazdy weekendowe w ciągu roku i tygodniowe latem. Wszystkich, którzy chcą sięgnąć głębiej zapraszamy na mniejsze grupki tzw. Campaigners, gdzie czytamy Biblię i zastanawiamy się jak żyć Słowem w naszej codzienności. Dołączenie do Young Life to budowanie relacji przy dobrej zabawie, przy wspólnych przygodach, przy szczerych rozmowach o tym, co dla nas ważne, co nas nurtuje, co cieszy, co zastanawia.

Wyld Life

Wyld Life dedykowany jest uczniom 7 i 8 klasy SP oraz 3 klasy gimnazjum. Liderami Wyld Life są studenci w wieku 21-22 lat, którym zależy na poznawaniu świata nastolatków, dzieleniu wspólnych zainteresowań i towarzyszeniu im w codziennym życiu. Jak? Odwiedzając uczniów na szkolnych przerwach, chodząc na wspólne spacery, a także spotykając się w mniejszych grupach (Campaigners), aby czytać razem Pismo Święte. Chcemy pokazać młodym ludziom wartość i znaczenie przyjaźni, a także zapraszać do poznawania Boga i nawiązywania relacji z Nim, przy jednoczesnym uszanowaniu poglądów każdego z uczniów. Chcemy też dobrze i kreatywnie spędzać razem czas – czujcie się zaproszeni w każdym momencie, żeby przyjrzeć się temu, co robimy!

Amicus

Amicus to program wymiany międzynarodowej, który od 30 lat służy rozwojowi młodzieży i budowaniu pomostów między kulturami. Spędzając rok u rodziny amerykańskiej, uczestnicy programu uczą się, poznają inny kraj i jego kulturę oraz nawiązują przyjaźnie, które nierzadko przetrwają całe lata. Wymiana przeznaczona jest dla uczniów w wieku 15-18 lat. Program obejmuje 10-cio miesięczny pobyt w Stanach Zjednoczonych (od sierpnia do czerwca) oraz uczęszczanie do lokalnego liceum. Program wymiany międzynarodowej Amicus International Student Exchange jest akredytowany przez C.S.I.E.T(Council on Standards for International Educational Travel) i uzyskał najwyższą ocenę w kategorii organizacji wymian międzynarodowych. Infromacje dodatkowe - plik PDF

Projekty

W ramach poszczególnych programów realizujemy rozmaite projekty. Cluby to spotkania dla uczniów organizowane przez liderów i wolontariuszy. Są doskonałą okazją do poznania nas i rozpoczęcia swojej przygody z Young Life! • Club to comiesięczne spotkania tematyczne dla gimnazjalistów, pełne żywej muzyki, szalonych gier, zabawnych skeczy, zakończone krótką opowieścią zachęcającą do refleksji. • Movie Night to comiesięczne spotkania dyskusyjno - filmowe dla licealistów, podczas których oglądamy wartościowe filmy poruszające problemy codziennego życia. Kończy je komentarz jednego z liderów, który jest jednocześnie zachętą do dyskusji w mniejszych grupach. • Impact Club jest to nieformalny sposób nauczania stworzony specjalnie z myślą o młodzieży, mający na celu aktywizację społeczną młodzieży na poziomie lokalnym, uwrażliwienie ich na potrzeby innych, nauczenie prowadzenia grupy w dobry sposób oraz rozwijanie potencjału uczniów. Campaigners to kontynuacja obozowego “kabinkowania”, podczas którego chcemy po prostu spędzić razem czas i porozmawiać na ważne dla nas tematy, a także pochylić się nad tekstem Pisma Świętego. Ale czasem to także wspólne wyprawy do lasu, maratony filmowe, laserowy paintball, łyżwy, rolki, rowery, herbata, kawa, ciastka czy pizza.

Wyjazdy

Co roku organizujemy Summer Camp – niezapomniany wakacyjny wyjazd na tydzień, osobny dla licealistów i gimnazjalistów. W ramach obozu odbywają się warsztaty artystyczne i sportowe, nauka języka angielskiego prowadzona przez energicznych wolontariuszy ze Stanów Zjednoczonych, codzienne szalone gry, a także Cluby oraz wieczorne spotkania w małych grupkach – kabinkach. Ferie zimowe to czas na Winter Camp! Wspólny wyjazd w góry, szusowanie na nartach, masa niespodzianek, Cluby i czas na rozmowy to nasza recepta na idealny zimowy odpoczynek. Service Project to wyjazd, podczas którego realizujemy projekt przydatny dla wybranej lokalnej wspólnoty, którą chcemy wesprzeć, na przykład odmalowywanie salek lub budowę placu zabaw. Każdy dzień kończy się wspólnym Clubem. Fall Weekend to wspólny wypad weekendowy w okresie jesiennym, na którym łapiemy oddech po dwóch miesiącach szkoły, natomiast Study Weekend to wyjazd łączący w sobie czas na naukę z czasem na rozrywkę i odpoczynek, odbywający się zwykle wiosną, przed okresem egzaminów gimnazjalnych i maturalnych.